КЛОПОТАННЯ про зміну запобіжного заходу

КЛОПОТАННЯ про зміну запобіжного заходу

КЛОПОТАННЯ про зміну запобіжного заходу. Зразок КЛОПОТАННЯ про зміну запобіжного заходу. Зразки процесуальних документів в кримінальному провадженні.НАЗВА СУДУ

 ВІД КОГО

 В ІНТЕРЕСАХ КОГО

КЛОПОТАННЯ

про зміну запобіжного заходу

КЛОПОТАННЯ про зміну запобіжного заходу

         У провадження НАЗВА СУДУ розглядаються матеріали кримінального провадження відносно П.І.П., який обвинувачується за ст. ___ КК України, № кримінального провадження ________.

КОЛИ та КИМ обвинуваченому П.І.П. обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

         Відповідно до ч. 1 ст. 201 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, до якого застосовано запобіжний захід, його захисник, має право подати клопотання про зміну запобіжного заходу.

         Згідно із ч. 3 ст. 315 КПК України, під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом II цього Кодексу.

КЛОПОТАННЯ про зміну запобіжного заходу

         ОПИС ОБСТВИН, ЩО ДАЮТЬ ЗМОГУ ЗАСТОСУВАТИ БІЛЬШ М’ЯКИЙ ЗАОБІЖНИЙ ЗАХІД

         Відповідно до ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов’язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі:

  • вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;
  • тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується;
  • вік та стан здоров’я підозрюваного, обвинуваченого;
  • міцність соціальних зв’язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців;
  • наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання;
  • репутацію підозрюваного, обвинуваченого;
  • майновий стан підозрюваного, обвинуваченого;
  • наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого;
  • дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше;
  • наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення;
  • розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.

         Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов’язків, а також запобігання спробам:

  • переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
  • знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
  • незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
  • перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
  • вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

КЛОПОТАННЯ про зміну запобіжного заходу

         Вважаю, що ризики відповідно до ст. 177 КПК України щодо П.І.П. в даному кримінальному провадженні відсутні.

         Вважаю, що застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту із забороною залишати житло в нічний період доби буде достатнім для забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього обов’язків.

         Після спливу певного проміжку часу (досудового розслідування, судового розгляду) навіть обґрунтована підозра у вчиненні злочину не може бути єдиним виправданням тримання під вартою підозрюваного, обвинуваченого, а тому слідчому судді, суду у разі задоволення клопотання про обрання або продовження терміну застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою необхідно чітко зазначити у судовому рішенні про наявність іншої підстави (підстав) або ризику, що передбачені ч. 1 ст. 177 КПК. Продовження тримання під вартою може бути виправдано тільки за наявності конкретного суспільного інтересу, який, незважаючи на презумпцію невинуватості, превалює над принципом поваги до свободи особистості (п. 79 рішення ЄСПЛ у справі «Харченко проти України» від 10 лютого 2011 року, п. 60 рішення у справі «Єлоєв проти України»).

         На підставі вищевикладеного, у відповідності до ст. 181 КПК України, керуючись ст. 199 КПК України,

КЛОПОТАННЯ про зміну запобіжного заходу

ПРОШУ:

  1. Змінити запобіжний захід обвинуваченому П.І.П. з тримання під вартою на домашній арешт із забороною залишати житло в нічний період доби.
  2. Встановити для обвинуваченого П.І.П. такі обов’язки:
  • прибувати за кожною вимогою до суду;
  • прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю;
  • не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу суду;
  • повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з ________________;
  • не відвідувати місця ____________________________________________;
  • здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

Додатки:

ДАТА                                                                                              ПІДПИС

 

НЕ ЗАБУДЬТЕ ДОДАТИ СЕБЕ ДО КАТАЛОГУ:

 

До речі наш портал дає Вам можливість здійснити перший крок, або продовжити “крокувати” в напрямку створення саме вашого бренду шляхом додання інформації про Вас до нашого каталогу адвокатів та юристів за цим посиланням.

Крім того на нашому порталі розміщена велика кількість зразків юридичних та процесуальних документів, що буде доречно не тільки молодим, а і досвідченним адвокатам.

 

Нотариальные услуги                   На Главную                   Контакты                          Зарегистрироваться в каталоге Адвокатов

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Мы используем cookie-файлы для наилучшего представления нашего сайта. Продолжая использовать этот сайт, вы соглашаетесь с использованием cookie-файлов.
Принять